برگزاری وبینار فعالان اقتصادی حوزه کشاورزی بخش تعاون ایران و روسیه در اتاق تعاون ایران

برگزاری وبینار فعالان اقتصادی حوزه کشاورزی بخش تعاون ایران و روسیه در اتاق تعاون ایران

وبینار فعالان اقتصادی حوزه کشاورزی بخش تعاون ایران و فعالان اقتصادی بخش کشاورزی کشور روسیه در اتاق تعاون ایران برگزار و برنامه ریزی اعزام هیات تجاری ایران به این کشور برنامه ریزی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، امروز نشستی با حضور برخی فعالان اقتصادی بخش کشاورزی تعاون و فعالان اقتصادی حوزه کشاورزی کشور روسیه به صورت وبینار در اتاق تعاون ایران برگزار امکانات طرف روسی بررسی و مقرر شد که وبینارهای تخصصی در رشته های مورد علاقه طرفین در راستای گسترش همکاری ها در این حوزه برگزار شود.

گفتنی است، در راستای گسترش همکاری های ایران و روسیه و با توجه سفر رئیس جمهور به این کشور، اتاق تعاون ایران مذاکراتی با صندوق بازنشستگی روسیه برای صادرات محصولات کشاورزی و صنایع غذایی و واردات نهاده های دام، روغن خام دامی و انواع محصولات خام چوبی، برنامه ریزی کرده و در نظر دارد که در نیمه دوم بهمن ماه، هیات تجاری بازاریابی بخش تعاون به سرپرستی رئیس اتاق تعاون ایران را به روسیه اعزام کند.

لازم به اشاره است، روسیه دارای بازاری به ارزش بیش از ۴۰میلیارد دلار برای واردات محصولات کشاورزی و صنایع غذایی است که تا امروز ایران با وجود داشتن مرز مشترک آبی با این کشور و روابط مناسب فرهنگی و سیاسی، نتوانسته است که در بهترین حالت بیش از یک میلیارد دلار سهم از این بازار را به دست آورد.