رئیس بازرسی کل کشور: اقتصاد تعاونی در ایران رونق ندارد.

رئیس بازرسی کل کشور: اقتصاد تعاونی در ایران رونق ندارد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تاکید بر اجرای دقیق خصوصی‌سازی در کشور، گفت: متاسفانه اقتصاد تعاونی در ایران رونق ندارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن‌ درویشیان عصر امروز در جمع فعالان اقتصادی مازندران با موضوع بررسی مشکلات کسب و کار استان مازندران در اتاق بازرگانی استان اظهار داشت: درخواست‌های بیان‌شده توسط فعالان اقتصادی مازندران قطعاً پیگیری خواهد شد؛ اگر به بحث نیازهای کشور و آمایش سرزمین توجه شود و از بازارهای صادراتی صیانت شده و اصل ثبات رعایت شود در بحث صادرات موفق خواهیم بود.

وی با اشاره به مباحث مربوط به ورشکستگی افزود: در این مقوله آسیب‌های جدی وجود دارد، بر روی موارد مربوطه تمرکز می‌کنیم تا از ظرفیت‌ها و تسهیلات استفاده شود؛ در رابطه با زارعت چوب و واردات غیرموجه مطالبی بیان شد که منتقل می‌کنیم.

درویشان بیان کرد: 25 درصد اقتصاد کشور باید حول محور تعاونی‌ها بچرخد ولی طبق آمار تنها چهار درصد آن محقق شده؛ در این راستا باید در ساختارهای تعاونی‌ها بازنگری صورت بگیرد، ظرفیت 11 هزار تعاونی فعال در استان مازندران قابل توجه و تقدیر است.

وی با اشاره به اینکه "قوه قضائیه و بخش‌های وابسته امروز نه تنها جرئت را از مدیران نمی‌گیرد بلکه از مدیران ریسک‌پذیر و سالم حمایت می‌کند" گفت: خط قرمز ما فساد است، اگر کسی در پوشش تولید و سرمایه‌گذاری بخواهد فساد کند هیچ گذشتی در کار نیست ولی چنانچه مشکلی دست و پا گیر به‌وجود بیاید حمایت خواهیم کرد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور به قوانین کارگروه ستاد تسهیل و لازم الاجرا بودن مصوبات آن اشاره کرد و گفت: ما دفتر حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری را فعال کردیم و آماده حمایت از این قشر هستیم چرا که این یک تکلیف شرعی است.

وی افزود: در شرایطی که ما در جنگ اقتصادی هستیم، دیدیم که با تغییر ریاست جمهوری هیچ تفاوتی در خط و مشی سیاست‌های آمریکایی‌های در مقابل ایران ایجاد نشد و برخوردشان از موضع ظالمانه بوده است که این مسئله پیش‌بینی می‌شد.

درویشیان یادآور شد: رمز برون‌رفت از مشکلات اقتصادی در کشور تولید است؛ باید به مقوله تولید به‌صورت اساسی توجه شود، رویکرد قوه قضاییه و سازمان بازرسی در بحث تولید و حمایت از سرمایه‌گذاری سالم یک رویکرد اساسی است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به حذف قوانین دست و پاگیر و اعلام موارد جدید، گفت: مشکلاتی که در حوزه‌های مختلف تولیدی وجود دارند شناسایی و پیگیری شدند، اهم گلایه‌های مراکز تولیدی از بانک‌ها و در بحث ابلاغ و اجرا است که برای ما قابل قبول نیست.

درویشان گفت: امروز در بحث برنج و مرکبات شاهد تولیدات بالایی در استان‌هایی هستیم که شرایط کشت را ندارند، باید در زمینه میزان تولید و توزیع صادرات و مصرف آب برنامه‌ریزی شود.