ظرفیت‌های بخش تعاون برای سرمایه‌گذار خارجی بررسی شد

ظرفیت‌های بخش تعاون برای سرمایه‌گذار خارجی بررسی شد

بررسی ظرفیت های بخش تعاون برای سرمایه گذار خارجی در قالب رویداد اکسپو دبی با حضور فعالان اقتصادی بخش تعاون در اتاق تعاون ایران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، نشست مشترک معاون اقتصادی و کسب و کار با روسای کمیسیون های اتاق تعاون ایران و تولیدکنندگان بخش تعاون با هدف بررسی ظرفیت های بخش تعاون برای سرمایه گذاری خارجی در قالب نمایشگاه اکسپو دبی در اتاق تعاون ایران برگزار شد.

در این نشست، چالش ها و دغدغه های بخش تعاون و مهم ترین علل دغدغه های فعالان بخش تعاون در جذب سرمایه گذار خارجی بررسی شد.

به گفته وفایی یگانه معاون اقتصادی و کسب و کار اتاق تعاون ایران در بخش تعاون از جمله در حوزه انرژی های تجدید پذیر و بخش کشاورزی ظرفیت های زیادی جهت جذب سرمایه گذاری خارج وجود دارد.

در این مسیر از منظر فعالان بخش تعاون البته موانعی وجود دارد از جمله در موضوع فرایند انتقابی منابع مالی، قیمت گذاری های دستوری، وجود بخش نامه های متناقض و تغییر مکرر آنها، بحث تضامین برای سرمایه گذار خارجی و.. وجود دارد که با توجه به دغدغه های دولت محترم امید است اصلاحات اساسی در این مسیر صورت گیرد.

خاطر نشان می شود در این نشست، مقرر شد تولید کنندگان بخش تعاون زمینه ها و ظرفیت های جذب سر مایه گذار خارجی را احصا و در اختیار معاونت سرمایه گذاری خارجی وزارت اقتصاد قرار دهند.