سی و سومین کنگره جهانی تعاون با حضور رئیس جمهور کره  و رئيس اتحاديه جهاني تعاون از 1 تا 3 دسامبر 2021 در سئول  برگزار گردید .

سی و سومین کنگره جهانی تعاون با حضور رئیس جمهور کره  و رئيس اتحاديه جهاني تعاون از 1 تا 3 دسامبر 2021 در سئول  برگزار گردید .

سی و سومین کنگره جهانی تعاون با حضور رئیس جمهور کره  و رئيس اتحاديه جهاني تعاون از 1 تا 3 دسامبر 2021 در سئول  برگزار گردید . این کنگره فرصتی برای نگاه کردن به گذشته و اعتبار بخشیدن به انعطاف پذیری، رهبری و همبستگی جنبش تعاون در زمان بحران بود.
انتخابات هیات مدیره اتحادیه بین المللی تعاون(ICA-AP) روز سه شنبه مورخ ۹ آذرماه سالجاری در این کنگره برگزار و اتاق تعاون ایران به نمایندگی از بخش تعاون ایران موفق شد با اخذ ۲۰۱ رای از ۲۳۴ رای و با پیشی گرفتن از کشورهای صاحب نفوذ و قدرتمند در عرصه تعاون در منطقه آسیا و اقیانوسیه، همچون ژاپن، استرالیا و … را در میان اعضای هیئت مدیره اتحادیه بین المللی تعاون (ICA-AP) به خود اختصاص دهد.
ارتقای آراء و جایگاه ایران در هیئت مدیره دفتر منطقه‌ای ICA-AP را می‌توان حاصل فعالیت‌ها و تعامل نزدیک اتاق تعاون ایران به نمایندگی از بخش تعاون کشور با نهضت جهانی و منطقه‌ای تعاون دانست و آن را به عنوان حرکتی رو به جلو تعبیر کرد.
این کنگره که تا روز جمعه مورخ12 آذر ماه  ادامه داشت با سخنرانی رییس جمهور کره جنوبی در مراسم افتتاحیه آغاز شد و برخی مسوولین سازمانهای بین المللی مانند گای رایدر- مدیرکل سازمان بین المللی کار و الیویه دی شاتر- گزارشگر ویژه فقر و حقوق بشر سازمان ملل نیز در آن به ایراد سخن خواهند پرداخت.
آقای علیرضا شرفی مدیر عامل شرکت تعاونی فردا و عضو کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون ایران، بعنوان نماینده ی این شرکت به همراه آقاي عبدالهي رئيس محترم اتاق تعاون ايران ، و آقاي مسكني معاون امور تعاون ، كار و رفاه اجتماعي،  آقاي حسيني نيا معاون وزیر تعاون،  آقای محمودی عضو هیات رئیسه اتاق تعاون و تعدادی از نمایندگان محترم اتاق تعاون ایران و دیگر تعاونی های عضو ICA در این همایش حضور داشتند.
هیئت مدیره جدید به شرح ذیل انتخاب شدند:
رئیس- دکتر چاندراپال سینگ یاداو، هند
معاون رئیس - آقای کای زنهونگ، چین
معاون رئیس - داتو دکتر عبدالفتاح عبدالله، مالزی
خانم چیتوز آرای، ژاپن
خانم ناتالی براونینگ، استرالیا
آقای محمدعلی ضیغمی، ایران
آقای سونگ هی لی، کره
آقای مین راج کادل، نپال
آقای آنتونیو آراناس، فیلیپین
آقای سارات ویراسیری، سریلانکا
دکتر نگوین نگوک بائو، ویتنام
آقای علیرضا بنایی فر - نماینده جوانان