بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران هفته تعاون، را به جامعه بزرگ تعاون کشور تبریک و تهنیت گفت.

بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران هفته تعاون، را به جامعه بزرگ تعاون کشور تبریک و تهنیت گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، متن پیام به این شرح است:

امروزه کارآمدی شیوه اقتصاد تعاونی در ایجاد زمینه حضور ضابطه مند و برنامه محور آحاد جامعه در فعالیت‌های اقتصادی بر هیچ کس پوشیده نیست و اهم محورهای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و مفاد اقتصاد مقاومتی و بسته اقتصادی پیشنهادی مجلس شورای اسلامی نیز بر مردمی شدن اقتصاد تاکید دارند. خوشبختانه در سالی که گذشت شاهد رویدادهای مهمی برای پیشبرد امور تعاون بودیم که نقطه عطف آن فرصت طرح دیگاه‌ها و برخی مطالبات بخش تعاونی در محضر رهبر معظم انقلاب بود که معظم‌له با تایید بر کارآمدی تعاونی‌ها در تجمیع سرمایه ها، بار دیگر برحمایت خود ازاین بخش مردمی تاکید فرمودند.

با مساعی معموله حضور تعدادی از وزرا و رییس کل بانک مرکزی و معاونین قوه قضائیه و….در اتاق و امضای تفاهم‌نامه های مشترک و حضور در جلسات با روسای قوای سه گانه و فرصت طرح دیدگاه‌ها از تریبون مجلس و در صحن علنی و استقبال از پیشنهاد مطروحه اتاق تعاون برای تعیین کمیته ای بمنظور رصد نحوه اجرای قوانین مصوب در حوزه تعاونی‌ها دست‌آورد آن بود.

حضور موثر در جلسات شوراها و مجامع عالی اعم از شورای پول و اعتبار؛ شورای عالی بورس؛ شورای عالی واگذاری؛  شورای نظارت براجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ و شورای توسعه صادرات غیر نفتی و کمیسیون‌های تخصصی مجلس و شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی و……..منتج به ایجاد باور در نزد مراجع ذیربط تصمیم سازی و تصمیم گیری اقتصادی میگردد که آثار و تبعات آن در حال تحقق است همچنین در عرصه بین‌المللی استفاده از ساز و کار عضویت در اتحادیه بین المللی تعاون( I.C.A )و حضور سفرا و وابستگان بازرگانی کشورهای مختلف در اتاق زمینه تعاملات را برای کمک به توسعه صادرات فراهم نمود.

تمامی این اقدامات و بسیاری دیگر که طرح آنها در حوصله این پیام نمی گنجد، تماماً در راستای وظایف تسهیلگری و زمینه سازی و ستادی اتاق تعاون برای گشودن راه‌های فراروی پیشبرد امر تعاونی‌ها انجام می‌پذیرد البته حضور نمایندگان اتاق در هیات‌های بدوی مالیاتی و بیمه نقش تاثیرگذاری در کمک به تامین خواسته‌های تعاونی‌های ذینفع داشته است و هر آنچه توفیق بوده نتیجه تعاملات گسترده مدیران شرکت‌ها و اتحادیه ها و اتاق‌های تعاون بویژه کمیسیون‌های تخصصی اتاق بوده که مصداق تعاون بین تعاونگران است که امیدواریم کماکان استمرار داشته باشد.

اتاق تعاون از مدتها پیش برای برگزاری یک گردهمایی بزرگ در هفته تعاون تدارک دیده بود که بعلت محدودیت‌های کرونایی به فرصتی دیگر موکول میگردد. از خداوند متعال به احترام خون امام حسین(ع)و یاران باوفایش که امسال هم توفیق عزاداری محرم را علیرغم تمامی تضییقات نصیب دوستداران اهل بیت نمود، رفع جمیع بلیّات از سر آحاد بشریت و توفیقات روزافزون تعاونگران را مسئلت می‌نمایم.

خدایا چنان کن سرانجام کار    تو خشنود باشی و ما رستگار

هفته تعاون بر کلّیه تلاشگران عرصه تعاون مبارکباد.

بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران