نشست مشترک فعالان اقتصادی بخش تعاون با مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران در اتاق تعاون ایران برگزار شد.

نشست مشترک فعالان اقتصادی بخش تعاون با مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران در اتاق تعاون ایران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، نشست مشترک فعالان اقتصادی بخش تعاون با افروز بهرامی مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران با هدف آشنایی مدیران عامل اتحادیه ها و فعالان بخش تعاون در حوزه صادرات با خدمات صندوق ضمانت صادرات در اتاق تعاون ایران برگزار شد.

به گفته یک فعال اقتصادی، یکی از راه هایی که صادرکنندگان می توانند از بازگشت سرمایه خود مطمئن شوند استفاده از ضمانت نامه و بیمه نامه های این صندوق است.

افروز بهرامی مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران در این نشست، گزارش مبسوطی از عملکرد این صندوق  ارائه کرد.

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات در این نشست از بهره گیری شرکت های تعاونیی که برای اولین بار به این صندوق مراجعه کنند تا سقف ۳۰۰ هزار یورو پوشش بیمه ای و خدمات ضمانت نامه ای خبر داد.

به گفته قاسمی رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون، این رقم در سالهای قبل بسیار ناچیز بوده است و این امکان جدید فرصت مناسبی برای بهره گیری فعالان اقتصادی بخش تعاون در حوزه صادرات محسوب می شود.

به گفته بهرامی اتحادیه های ملی در صورتی که متقاضی کارگزاری صندوق ضمانت صادرات باشند، صندوق این امکان را برای آن فراهم می کند.

وی در جمع فعالان اقتصادی بخش تعاون گفت:  شرکت های صادرکننده به خصوص تعاونی ها که کالای خود را به صورت مدت دار به کشورهای دیگر صادر می کنند صندوق  این آمادگی  را دارد که نسبت به تنزیل اسناد و خرید دین این شرکت ها نیز اقدام کند.

وی گفت: در صورتی که فعالان اقتصادی بخش تعاون، کالای خود را در یک کشور خارجی انبار کرده و بخواهند در آن بازار نفوذ پیدا کرده و بازارسازی کندف صندوق ضمانت صادرات، سیستم انبار آن شرکت را نیز بیمه می کند.

در این نشست مقرر شد که  نگاه به مطالبات تعاونی ها در اولویت قرار گرفته و زمان اعتبارسنجی شرکت های کوچک و متوسط و شرکت های تعاونی را حداکثر طی ۷روز انجام شود.