بررسی نحوه ارتقای تعاملات با ICA و حضور در کنگره جهانی تعاون در کشور کره جنوبی

بررسی نحوه ارتقای تعاملات با ICA و حضور در کنگره جهانی تعاون در کشور کره جنوبی

اولین نشست هماهنگی اعضای ایرانی ICA در سال ۱۳۹۹ با حضور مدیر کل اتحادیه بین المللی تعاون منطقه آسیا و اقیانوسیه (ICA-AP) برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اتاق تعاون ایران، اولین نشست هماهنگی اعضای ایرانی ICA در سال ۱۳۹۹ با حضور بالو آیر مدیر کل اتحادیه بین المللی تعاون منطقه آسیا و اقیانوسیه (ICA-AP) به صورت آنلاین،  ضیغمی معاون اقتصادی و امور بین الملل اتاق تعاون ایران، نمایندگان سازمانها، اتحادیه‌ها و شرکت‌های تعاونی از جمله بانک توسعه تعاون، سازمان مرکزی تعاون روستایی، اتحادیه مرکزی نظارت و هماهنگی تعاونیهای روستایی و کشاورزی ایران، اتحادیه مرکزی شرکت‌های تعاونی تولید روستایی ایران، گروه تعاونی پیشگامان، تعاونی فرهنگی آموزشی راه رشد، شرکت تعاونی کارخانجات فرآوری روغن و دانه‌های روغنی ایران و شرکت بیمه تعاون برگزار شد.

این نشست با هدف ارائه گزارش اعضا از اقدامات صورت گرفته در مواجهه با شیوع بیماری کرونا در کشور و هم‌اندیشی پیرامون نحوه ارتقای تعاملات با ICA و حضور در کنگره جهانی تعاون در کشور کره جنوبی در اتاق تعاون ایران برگزار شد.

اعضا حاضر به ارائه مسائل و اقدامات خود در زمان شیوع ویروس کرونا در کشور پرداختند. اهم  اقدامات صورت گرفته توسط اعضا در این دوران به این شرح است:  تهیه و توزیع اقلام اساسی و بهداشتی در میان اعضا و پرسنل سازمان؛ پایش وضعیت سلامتی کارکنان سازمان به صورت روزانه؛ برگزاری جلسات و سمینارهای آموزشی آنلاین برای اعضا و کارکنان؛ تأمین نهاده‌ها و ارائه کالاها و خدمات به مشتریان به صورت آنلاین؛  ارائه تسهیلات و امهال بازپرداخت وام‌ها برای تعاونی‌های آسیب دیده از بحران کرونا؛ فراهم آوردن اپلیکیشن‌هایی برای آموزش آنلاین؛  فراهم آوردن بستر و کمک به ایجاد استارت آپ‌ها در جهت سازگاری با شرایط و توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات توسط تعاونی پیشگامان در جهت تقویت دولت الکترونیک و توسعه کسب و کارهای الکترونیک.

در ادامه این نشست، مدیر کل ICA-AP، به اقدامات صورت گرفته از سوی ICA در جهت توانمندسازی اعضا در مواجه با این بحران از جمله برگزاری جلسات آنلاین انتقال تجربیات، فراهم کردن بانک اطلاعاتی و به اشتراک گذاشتن تجربیات اعضا در مواجهه با این بحران در وب سایت ICA-AP  و راه اندازی اپلیکیشنی برای انتقال تجربیات میان اعضا اشاره کرد.

وی همچنین با اشاره به موضوع و شعار روز جهانی تعاون “تعاونی‌ها برای مقابله با تغییرات اقلیمی” به اهمیت پرداختن تعاونی‌ها به این موضوع و اتخاذ اقداماتی شایسته در این حوزه تاکید کرد.

در ادامه، مدیر امور بین الملل اتاق تعاون ایران نیز اقدامات برنامه‌ریزی شده‌ی اتاق تعاون جهت برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم گرامیداشت روز جهانی تعاون در ایران را تشریح کرد.